Foteliki dziecięce do auta – jakie wybrać?

Foteliki dziecięce do auta - jakie wybrać?

Obowiązkowym zakupem dla każdego rodzica, który chce swoje dziecko przewozić w samochodzie jest fotelik samochodowy. Obecnie dobry sklep z fotelikami samochodowymi oferuje szeroki wybór fotelików, wśród których znajdują się oczywiście bezpieczne foteliki samochodowe.

Sposób montowania fotelików

Foteliki samochodowe dzieli się, biorąc za kryterium podziału sposób montażu. Popularne są foteliki samochodowe z Isofix. Jest to sposób mocowania, który jest szczególnie ceniony. Najnowsze wytyczne wskazują, że system taki musi znajdować się we wszystkich samochodach, które opuszczają linie produkcyjne. Isofix sprawia, że foteliki samochodowe wczepia się do znajdującej się z tyłu kanapy. Wszystko dzięki specjalnym zaczepom zamontowanym w siedzeniach.

Dostępne są również foteliki samochodowe, które montuje się, wykorzystując pasy bezpieczeństwa. Takie foteliki samochodowe dzieli się na te trzy – oraz pięciopunktowe.

Foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy

Jeśli chodzi o bezpieczne foteliki samochodowe, to ogromną popularnością cieszą się foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Powstają one z myślą zwłaszcza o młodszych dzieciach. Montuje się je albo za pomocą pasów bezpieczeństwa, albo systemu Isofix. Umieszczając takie foteliki z przodu, należy pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej.

Bezpieczne foteliki samochodowe, które oferuje sklep z fotelikami samochodowymi są obowiązkowe, jeśli chcemy przewozić dziecko, którego wzrost nie przekracza stu pięćdziesięciu centymetrów. Warto jednak pamiętać, że nie jest to przykry obowiązek, a sposób zapewnienia dziecku bezpieczeństwa.