Intrygujący typ kawy, który zwróci uwagę każdego miłośnika małej czarnej

Intrygujący typ kawy, który zwróci uwagę każdego miłośnika małej czarnej

Metoda przelewowa, która liczy sobie już wiele lat i która została wyparta przez inne, nowoczesne sposoby parzenia kawy, jest dzisiaj odkrywana na nowo i zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Zaparzając kawę przelewową, możemy uzyskać niezwykle bogaty smak naszego ulubionego napoju.

Ciekawy sposób na wyborną kawę

Kawa przelewowa robi ostatnio prawdziwą furorę wśród kawoszy. Metoda przelewowa polega na powolnym przelewaniu gorącej wody przez filtr wypełniony kawą. Parząc kawę tą metodą, możemy wydobyć z niej wiele nietuzinkowych akordów smakowych. Jednocześnie kawa przyrządzona sposobem przelewowym pozostaje bardzo delikatna, aksamitna.

Kawy przelewowe są nieco inne niż zwykłe, popularne kawy, które codziennie spotykamy w sklepach. Są to specjalne kawy jasno palone o specyficznej kompozycji nut smakowych. Kawa do przelewu najczęściej dostępna jest w formie całych ziaren, które tuż przed parzeniem należy zmielić. Jednak ostatnio kawy do dripa pojawiają się też w sprzedaży w postaci już zmielonej, co z pewnością ucieszy osoby zabiegane i lubiące najprostsze rozwiązania.

Gdzie kupić kawę przelewową?

Żaden wielbiciel kawy z pewnością nie ominie nowego pola do odkrywania kawowych doznań, a takich zdecydowanie mogą mu dostarczyć kawy przelewowe. Jak skompletować niezbędne akcesoria do kawy przelewowej i gdzie je nabyć? Praktycznie każdy fachowy sklep z kawą oferuje całą gamę specjalnych kaw przystosowanych do zaparzania metodą przelewową.

Powinniśmy też wyposażyć się w dripper, inaczej drip (naczynie wyposażone w specjalny lejek, w którym umieszczamy kawę), miarkę oraz zestaw papierowych filtrów. Jeśli interesują nas kawy przelewowe w wersji ziarnistej, wówczas zaopatrzyć się musimy również w młynek.