Jak bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie?

Jak bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie?

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było w pełni bezpieczne. Tyczy się to również jazdy samochodem. Aby maluch w aucie był bezpieczny, postawić trzeba na odpowiedni fotelik samochodowy. Foteliki samochodowe stosować trzeba również dlatego, że tak mówi obowiązujące prawo. Są one aktualnie obowiązkowe. Co warto wiedzieć na temat przewożenia dzieci w samochodzie?

Dlaczego foteliki są obowiązkowe?

O ile w przypadku osób dorosłych wystarczające są pasy bezpieczeństwa, o tyle w przypadku dziecka jest to rozwiązanie, które się nie sprawdza do końca. Dlatego dzieci muszą być przewożone w fotelikach samochodowych. Dostępne dzisiaj foteliki to naprawdę bezpieczne foteliki samochodowe, które zapewniają dzieciom solidną ochronę.

Warto pamiętać, że do 2015 roku w fotelikach należało przewozić dzieci, które nie ukończyły dwunastego roku życia. Obecnie kryterium nie jest wiek, a wzrost. Foteliki samochodowe przeznaczone są dla dzieci, których wzrost nie przekracza stu pięćdziesięciu centymetrów.

Transport dziecka na przednim siedzeniu

Bardzo popularne są foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy. Takie bezpieczne foteliki samochodowe można montować na przednim siedzeniu. Należy jednak pamiętać, że transport malucha będzie wówczas bezpieczny tylko wtedy, kiedy wyłączona zostanie poduszka powietrzna. W przeciwnym razie w razie zderzenia dziecko narażone jest na poważne urazy, których może nie przeżyć.

Dobry sklep z fotelikami samochodowymi to miejsce, w którym bez trudu kupimy bezpieczne foteliki samochodowe, w tym foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy. Wybór fotelików jest dziś tak duży, że bez trudu uda się kupić ten pasujący do modelu auta.