Jak wybrać wygodny materac?

Na jakość i komfort snu w bardzo dużym stopniu wpływa materac. Na rynku znajdziemy dzisiaj różne materace do spania, co znaczy, że wybór nie jest łatwy. Jakimi więc kryteriami należy się kierować, aby wybrać idealny materac na łóżko?

Jaki materac na łóżko wybrać?

Materace do spania występują w kilku rodzajach. Do wyboru są materace do spania:

  • sprężynowe. Są obecne na rynku od bardzo wielu lat. Cieszą się bardzo dużą popularnością z uwagi między innymi na niską cenę. Sprężynowe materace przeszły wiele metamorfoz. Dzisiaj na rynku oprócz klasycznych materacy sprężynowych dostępne są także modele kieszeniowe. Odznaczają się one tym, że każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej, wykonanej z flizeliny kieszeni;
  • lateksowe. Materac na łóżko lateksowy świetnie odprowadza wilgoć. Ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Jest doskonały dla alergików oraz osób, które nadmiernie się pocą;
  • piankowe. Wśród tych materacy wyróżnia się kilka rodzajów. Można kupić materac termoelastyczny, wysokoelastyczny, z pianki poliuretanowej.

W sprzedaży znajdują się także nowoczesne materace włoskie.

Jaki materac na łóżku będzie najwygodniejszy?

Idealny materac na łóżko powinien być o 20 cm dłuższy od wzrostu śpiącego. Ponadto powinien dopasowywać się do kształtu ciała. Wybór materaca zależy między innymi od wagi ciała.

Nowoczesne materace mogą być miękkie, twarde, bardzo twarde. Miękkie nowoczesne materace są odpowiednie dla osób o wadze do 60 kg. Materace bardzo twarde to dobry wybór przy wadze ciała powyżej 110 kg.