Jaki skuteczny pochłaniacz wilgoci?

Jaki skuteczny pochłaniacz wilgoci?

Wilgoć może zmieniać właściwości wielu produktów, uszkodzić je lub nawet zniszczyć. Jako skuteczne zabezpieczenie przed zawilgoceniem stosuje się pochłaniacze wilgoci.

Do czego służy pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci różnią się nie tylko formą, w jakiej występują, ale także zawartością. Jeśli chodzi o zawartość, to jako absorber wilgoci stosowana jest glinka bentonitowa, silica gel albo sito molekularne. Każda z tych substancji bardzo skutecznie pochłaniania wilgoć. Istotne jest też to, że niezależnie od tego, jaka substancja została wykorzystany, jest ona nieszkodliwa dla środowiska.

Pochłaniacze wilgoci znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Pochłaniacz wilgoci służy do zabezpieczania przed zawilgoceniem półproduktów i gotowych wyrobów przemysłu chemicznego, spożywczego czy elektronicznego. Pochłaniacz służy do ochrony także obuwia, galanterii skórzanej, leków w opakowaniach zbiorczych. Pochłaniacz wilgoci zabezpiecza także towary przed korozją, które są transportowane drogą morską.

Jaki pochłaniacz wilgoci można kupić?

Przeznaczone do stosowania w przemyśle pochłaniacze wilgoci mają bardzo różną postać. Można kupić przemysłowy pochłaniacz wilgoci w saszetkach, kapsułkach, w postaci granulatu. Na rynku dostępny jest także pochłaniacz wilgoci przemysłowy kontenerowy. Każdy producent może więc wybrać pochłaniacz przemysłowy odpowiednio dobrany do rodzaju produktu, który ma być zabezpieczony przed zawilgoceniem. Wszystkie pochłaniacze wilgoci działają równie skutecznie.