Jakie wkręty i śruby do drewna powinniśmy używać?

Jakie wkręty i śruby do drewna powinniśmy używać?

Wkręty i śruby do drewna zajmują wysokie pozycje na listach najczęściej zamawianych elementów złącznych. Znajdują zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu, zaskoczeniem nie jest dla nas jednak i to, że często są używane także przez osoby pracujące z drewnem hobbystycznie. Duża popularność, jaką cieszą się wkręty ciesielskie, nie pozostaje bez wpływu na to, co w swoich ofertach przygotowali nam ich producenci. Choć budowa wkrętów, na które składa się łeb oraz trzon, nie jest skomplikowana, wkręty do drewna nierdzewne można wybierać bazując na szeregu kryteriów.

Czym kierować się przy wyborze wkrętów do drewna?

Wkręty do drewna kojarzą się nam przede wszystkim z tymi, które wykonano wykorzystując w tym celu stal szlachetną. Choć jest to popularny materiał, z pewnością nie jest jedynym, z jakiego są one wykonywane.

Popularna jest zatem również stal ocynkowana, a także mosiądz, miedź i stal platerowana miedzią. Materiał wpływa na specyfikę poszczególnych części składowych wkrętów, przesądza więc także o tym, w jakich okolicznościach powinny być one wykorzystywane w pierwszej kolejności.

Jak dobrać wkręty ciesielskie do drewna?

Często przypomina się nam, że wiedza o parametrach konkretnych rozwiązań ma kluczowe znaczenie wtedy, gdy zależy nam na wkrętach naprawdę solidnych. Warto więc pamiętać o tym, że przeważnie są one wybite na łbach. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Pozwala nam na łatwy dostęp do niezbędnych nam informacji, a jednocześnie sprawia, że trudno o pomyłkę.

Jeśli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy dobre rozwiązania, zwracajmy uwagę również na to, kto odpowiada za ich produkcję. Lista producentów działających na krajowym rynku jest dość długa. Nie wszyscy są tak samo popularni.