Kilka faktów o fotelikach samochodowych

Kilka faktów o fotelikach samochodowych

Jeśli chcemy przewozić w samochodzie dziecko, robiąc to w sposób nie tylko bezpieczny, ale również zgodny z obowiązującym prawem, należy pamiętać, że najlepszym wyborem są foteliki samochodowe. Bezpieczne foteliki samochodowe oferuje dobry sklep z fotelikami samochodowymi. Zobaczmy co warto wiedzieć o fotelikach samochodowych.

W jakich pojazdach montuje się foteliki?

Każdy właściciel samochodu osobowego musi pamiętać, że w takich autach foteliki samochodowe są niezbędne. Polskie prawo nie dopuszcza przewożenia dziecka w autach osobowych bez fotelika. Jeśli zatrzyma nas kontrola drogowa, a dziecko będzie przewożone bez odpowiedniego wyposażenia, musimy liczyć się z karą.

Foteliki samochodowe niezbędne są również w samochodach kategorii M1. Zalicza się do nich auta, w których jednocześnie – poza kierowcą – może jechać maksymalnie osiem osób. Również pojazdy kategorii N1, N2 oraz N3 wiążą się z koniecznością zastosowania fotelików dla dzieci.

Bezpieczne foteliki do samochodu, czyli jakie?

Dobry sklep z fotelikami samochodowymi oferuje przede wszystkim bezpieczne foteliki samochodowe. Za takie można uznać te foteliki samochodowe, które dopasowane są do wzrostu dziecka i masy jego ciała, a także spełniają wymogi techniczne wynikające z odpowiednich przepisów. Bezpieczne foteliki samochodowe są stabilne – nie dochodzi do ich przesuwania się w trakcie jazdy. Specjaliści podkreślają, że szczególnie godne polecenia się foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy.

Foteliki samochodowe, w tym foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy, to najlepszy sposób, aby zapewnić dziecku bezpieczną podróż samochodem. Warto pamiętać, że ich stosowanie jest obecnie obowiązkowe.