Na co zwrócić uwagę podczas wysyłki paczek za granicę?

Na co zwrócić uwagę podczas wysyłki paczek za granicę?

Kiedy decydujemy się na wysyłkę paczki za granicę, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników. Niezależnie od tego do jakiego państwa jest wysyłana paczka zagraniczna, czy robisz to po raz pierwszy, czy cyklicznie wysyłasz przesyłki międzynarodowe, powinieneś wiedzieć co trzeba zrobić, aby przesyłki były wysyłane szybko, bezpiecznie i tanio.

Najważniejszą kwestią jest sposób pakowania. Jeżeli dana firma kurierska posiada własne zalecenia odnośnie pakowania, należy ich przestrzegać bardzo szczegółowo. Jeżeli bowiem paczka zostanie w transporcie uszkodzona, a nie zostaną uwzględnione zasady pakowania przez konkretnego przewoźnika, może nie zostać uwzględniona reklamacja.

Czego nie wolno przewozić w paczkach?

Istnieje wiele produktów, których nie wolno przewozić w paczkach, należą do nich przede wszystkim materiały wybuchowe, broń, alkohol oraz inne używki, a także żywe zwierzęta czy przedmioty odzwierzęce takie jako kości i skóry. Są to towary objęte zakazem transportu, można je osobiście przewozić tylko pod rygorem specjalistycznych pozwoleń. Każda paczka za granicę musi spełniać konkretne regulaminy, aby nie została z transportu wycofana bądź całkowicie skonfiskowana.

Co o przesyłkach mówią przepisy celne

Jeżeli wysyłasz paczkę po za granicę Unii Europejskiej, zmieniają się całkowicie zasady wysyłki i obowiązuje prawo celne, które nakłada na wysyłkę dodatkowe koszty. W takiej sytuacji kurier za granicę musi posiadać zadeklarowaną wartość każdej paczki, a także wiedzieć co w paczce się znajduje. Nie wszystkie produkty podlegają opłacie celnej, jednak wszystkie muszą taką odprawę celną przejść. Jeżeli natomiast skłamiemy w kwestii zawartości takiej paczki, możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.