Podstawowe zalety żarówek LED

Podstawowe zalety żarówek LED

Oświetlenie LED do domu lub mieszkania jest wybierane przez coraz większą ilość ludzi. I trudno się temu dziwić, gdyż takie lampy LED to nie tylko przełom technologiczny, ale też wiele plusów i zalet. Wśród tych najważniejszych trzeba wymienić co najmniej kilka.

Ekologia i oszczędność

Nie ulega wątpliwości, iż coraz więcej osób zaczyna uświadamiać sobie konieczność dbania o naszą planetę. A doskonałym sposobem na wprowadzenie tych zamiarów w życie jest oświetlenie LED. Dlaczego? Otóż ten rodzaj oświetlenia pobiera znacznie mniej energii niż tradycyjna żarówka, nie emituje ciepła, charakteryzuje się bardzo długim czasem działania.

Dodatkowo do jej produkcji nie wykorzystuje się rtęci ani żadnych innych substancji szkodliwych dla środowiska. Dzięki temu lampy LED są proekologiczne i pozwalają przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Na pierwszy rzut oka oświetlenie LED wydaje się być dużo droższe od tego tradycyjnego. Jednak są to tylko pozory. Bo chociaż kosztuje więcej niż zwykłe żarówki, to jednak jego używanie przynosi spore oszczędności. Dzięki zdecydowanie wyższej wydajności i dłuższemu czasu działania lampy nie wymagają tak częstej wymiany. Dodatkowo są dużo bardziej energooszczędne, co pozwala w dużym stopniu obniżyć rachunki za energię elektryczną.

Jakość światła

Lampy oświetleniowe LED to nie tylko ekologia i oszczędności. To także lepsza jakość światła. Przede wszystkim świecą one światłem o widmie ciągłym i posiadają bardzo wysoki wskaźnik oddania barw. Dodatkowo charakteryzuje je ogniskowanie. Co to oznacza w praktyce?

Otóż lampy emitują światło skoncentrowane, co sprawia, iż można je skierować w dowolnym kierunku bez ryzyka powstania tak zwanych odbłyśników. Jednocześnie światło LED wyróżnia się dużym wyborem kolorów i dużym zakresem temperatur barwowych. Dzięki temu jest bardzo uniwersalne.

Co jeszcze wyróżnia żarówki LED? Coraz częściej pojawia się oświetlenie inteligentne, które można kontrolować za pomocą smartfona. A to w połączeniu z pozostałymi zaletami czyni je jednym z najbardziej funkcjonalnych źródeł światła.