Skuteczna ochrona przed zawilgoceniem dzięki pochłaniaczom wilgoci

Skuteczna ochrona przed zawilgoceniem dzięki pochłaniaczom wilgoci

Wilgoć wykazuje bardzo szkodliwe działanie. Może uszkodzić lub zniszczyć wiele produktów, także tych, które są zamknięte w różnych opakowaniach. W celu ich ochrony przed zawilgoceniem podczas magazynowania i transportowania można wykorzystać pochłaniacze wilgoci.

Co zawierają pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci są bardzo zróżnicowane pod względem swojej zawartości. Jako pochłaniacz wilgoci może być stosowany silica gel, glinka bentonitowa czy sito molekularne. Każda z tych substancji absorbuje wilgoć tak samo skutecznie.

Pochłaniacze wilgoci są też bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i dla produktów, które zabezpieczają przed zawilgoceniem. Plusem jest też to, że każdy pochłaniacz wilgoci niezależnie od tego, jaki absorber zawiera działa bardzo szybko. Jest też produktem, który można zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jak zlikwidować wilgoć?

Pochłaniacz wilgoci ma bardzo szerokie zastosowanie. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy w postaci saszetek zawierających silica gel sprawdzi się do zabezpieczenia przed zawilgoceniem wyrobów skórzanych, sprzętu elektronicznego czy wyrobów medycznych. W sprzedaży znajduje się też pochłaniacz wilgoci przemysłowy kontenerowy, który jest przydatny podczas transportowania towarów drogą morską.

Przemysłowy pochłaniacz może być stosowany również w przemyśle tekstylnym, papierniczym, motoryzacyjnym. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci może mieć postać nie tylko saszetek, ale także kapsułek. Dostępny jest także pochłaniacz przemysłowy w postaci granulatu.