Szeroki zakres usług kancelarii

Szeroki zakres usług kancelarii

Zawód adwokata z pewnością nie należy do najłatwiejszych zawodów. Trzeba przejść przed długą edukację, ukończyć wyższe studia prawnicze, które trwają pięć lat, dostać się na aplikację adwokacką i oczywiście ukończyć ją z sukcesem. Jeżeli jednak przejdziemy przez tą drogę, będziemy mieli nie tylko zawód ale tytuł, jakim jest adwokat Lublin. Długa nauka i uzyskanie właściwych tytułów i uprawnień z pewnością nie należy do najłatwiejszych etapów w życiu, choć istnieje duża grupa osób, która uczy się na stanowisko adwokata z pasji.

Zdałeś egzamin magisterski i co dalej?

Kończąc studia prawnicze jeszcze nie masz tytułu prawnik Lublin. To znaczy jesteś prawnikiem, ale nie wolno Ci wykonywać wszystkich czynności prawnych. Teraz kancelaria adwokacka w Lublinie musi przyjąć odpowiednią osobę na aplikację adwokacką, dzięki której uzyska dodatkowe uprawnienia.

Taka aplikacja zwykle trwa trzy lata. Czy to jest długa droga? Nie koniecznie. Aplikacja prawnicza daje ogromne możliwości pozyskania wszystkich praktycznych umiejętności w zawodzie prawnika.

Zostań członkiem izby adwokackiej

Jeżeli marzy ci się wielka kariera adwokata w Lublinie, nie wystarczą same studia prawnicze. Musisz również skończyć aplikację i zostać wpisany do tak zwanej izby adwokackiej, musi cię reprezentować kancelaria adwokacka w Lublinie, aby móc w sposób pełnoprawny prowadzić sprawy sądowe oraz doradztwo we wszystkich sprawach związanych z poszczególnymi dziedzinami prawa.

Wszystko zależy od oczekiwań i możliwości. Jeżeli bowiem chodzi o zawód prawnika w Lublinie, który świadczy usługi doradcze na rzecz innych osób bądź firm, wystarczy skończyć pięcioletnie studia magisterskie w określonym kierunku prawnym.