Wybieramy okna do domu ze spadzistym dachem

Wybieramy okna do domu ze spadzistym dachem

Komfort użytkowania pomieszczeń na poddaszu zależy od stopnia ich doświetlenia. Wysoki komfort można sobie zapewnić montując dobrej jakości okna dachowe.

Jakie okna są dostępne na rynku?

Okna dachowe to bardzo obecnie szeroka i rozbudowana kategoria produktów. Okna dachowe od tych klasycznych różnią się przede wszystkim sposobem otwierania. Producent okien dachowych ma w ofercie okna obrotowe. To tylko jedno z rozwiązań, które może zaproponować producent.

Wśród dostępnych na rynku okien dachowych są także okna uchylno-obrotowe oraz uchylno-przesuwne. W ofercie można znaleźć obecnie także okna na poddasze balkonowe. Producent okien dachowych w swojej ofercie ma nie tylko standardowe okna na poddasze, ale także okna energooszczędne. Można kupić także okno dachowe o wzmocnionej konstrukcji, która znacznie utrudnia włamanie. Okno dachowe może też być otwierane elektrycznie.

Jakie akcesoria dodatkowe można zamontować?

Okno dachowe może być naprawdę bardzo bezpieczne i funkcjonalne. Do okien dachowych – wszystkich lub części – można zamontować napęd do ich automatycznego obsługiwania. Okna można wyposażyć także w rolety wewnętrzne, zewnętrzne albo markizy. Istnieje też możliwość zamontowania żaluzji, a nawet moskitier chroniących przed owadami.

Okna dachowe produkowane są z różnych materiałów. Producenci oferują okna na poddasze drewniane oraz drewniano-poliuretanowe. Dostępne dzisiaj na rynku okna połaciowe są naprawdę nowoczesne. Dzięki nim w pomieszczeniach na poddaszu jest widno.