Zastosowanie pasty lutowniczej

Wykonane z metalu elementy można ze sobą połączyć w bardzo różny sposób. Wyjątkowo często wybieraną metodą jest lutowanie. Proces lutowania nie jest skomplikowany. Wymagana jedynie zastosowania odpowiednich narzędzi i materiałów. Jednym z nich jest pasta lutownicza.

Czym są pasty lutownicze?

Skuteczność lutowania zależy od dobrania odpowiedniego topnika. Pasta lutownicza to doskonała alternatywa dla topnika. Pasta lutownicza jest topnikiem średnio aktywnym. Oznacza to, że pasta do lutowania najlepiej sprawdza się do łączenia ze sobą elementów, które zostały wykonane z miękkich metali.

Pasta lutownicza przydaje się do łączenia elementów wykonanych z miedzi oraz z jej stopów. Pasta do lutowania jest nieoceniona także przy łączeniu elementów posrebrzanych, niklowanych oraz cynkowanych. W sprzedaży można obecnie znaleźć bardzo różne rodzaje past do lutowania. Dostępna jest pasta lutownicza z cyną oraz pasta do lutowania miedzi.

Jakie jest zastosowanie pasty lutowniczej?

Zdarza się, że w procesie lutowania nie można wykorzystać stopu w postaci taśmy albo drutu. W takiej sytuacji bardzo przydaje się pasta lutownicza z cyną czy też pasta do lutowania miedzi. Zarówno pasta do lutowania z cyną, jak i pasta do lutowania miedzi są produktami bardzo wydajnymi i odznaczającymi się wysoką jakością. Pasty do lutowania mogą być stosowane do lutowania indukcyjnego i piecowego. Znajdują zastosowanie także przy zautomatyzowanym lutowaniu płomieniowym. Wszystkie rodzaje past do lutowania są bardzo łatwo dostępne.