Jak wybierać wkręty ciesielskie?

Choć wkręty do drewna mają szerokie zastosowanie, ich wybór nie jest wcale prosty. Znajdują zastosowanie w wielu branżach, a kolejne z nich różnią się między sobą mniej lub bardziej znacząco. Bez względu więc na to, czy potrzebne są nam klasyczne śruby do drewna, czy też bardziej zaawansowane wkręty ciesielskie, zakup będzie łatwiejszy, jeśli wcześniej poznamy ich specyfikę.

Jakie są rodzaje wkrętów do drewna?

Wkręty do drewna nierdzewne możemy podzielić na co najmniej kilka grup. Na pierwszy plan wysuwają się przy tym modele z ostrymi końcówkami. To idealny wybór wtedy, gdy obrabiamy miękkie gatunki drewna, praca z nimi jest intuicyjna, a do tego nie wymaga wykonywania wcześniejszych nawierceń. Także wzmocnione wkręty do drewna są rozwiązaniami chętnie zamawianymi przez kupujących.

Stosuje się je przy twardszym drewnie, nie mają więc sobie równych choćby podczas pracy z drewnem egzotycznym. Jeszcze innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować, są wkręty ciesielskie z płaską końcówką. Korzystanie z nich jest wskazane przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na lepszych walorach wizualnych przygotowywanego produktu. Ich zastosowanie sprawia, że nie ma ryzyka wystawiania ostrego zakończenia wkrętu z łączonych elementów.

Śruby do drewna – na co zwrócić uwagę?

Zakup wkrętów do drewna wymaga pewnej staranności. Dobranie ich odpowiedniego rodzaju jest ważne, z całą pewnością jednak nie rozwiąże wszystkich naszych problemów.

Warto więc zwrócić uwagę też na staranność ich wykonania oraz na to, która z firm odpowiada za ich produkcję. Niejednokrotnie okazuje się, że najtańsze wkręty są też tymi, których jakość pozostawia najwięcej do życzenia. Dobrze zatem zastanowić się, czy ich zakup rzeczywiście będzie najlepszą opcją.