Jak wybrać dobry materac?

Wybranie materaca, który spełni wszystkie oczekiwania wcale nie jest sprawą łatwą. Materace do spania dostępne są bowiem w bardzo różnych rodzajach. Na co więc zwracać uwagę kupując nowy materac?

Jakie są rodzaje materacy?

Materace do spania to obecnie bardzo zróżnicowana kategoria produktów. Różnią się one między sobą między innymi rodzajem wypełniania. Z uwagi na wypełnienie materace do spania można podzielić na:

  • lateksowe. Są elastyczne, dobrze podpierają kręgosłup i nie odkształcają się pod ciężarem śpiącej na nim osoby;
  • sprężynowe. Obecne są na rynku od bardzo dawna. Współczesne sprężynowe materace do łóżka mocno różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Są wygodne i elastyczne, a co najważniejsze nie wyczuwa się w nich sprężyn;
  • piankowe. Te materace do łóżka dzielą się na poliuretanowe, wysokoelastyczne i termoelastyczne;
  • kieszeniowe. Są odmianą materacy sprężynowych. Od tych klasycznych różnią się tym, że każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnej kieszeni. Kieszeniowe materace do łóżka są idealne dla dwojga.

Jaki materac do spania wybrać?

Nowoczesne materace są bardzo wygodne i mogą zapewnić naprawdę komfortowy sen. Wybierając nowoczesne materace nie należy jednak kierować się ich ceną ani opiniami innych. Nowoczesne materace muszą być dopasowane do ciała. Kupując nowy materac na łóżko należy kierować się swoją wagą i wzrostem. Ważna jest także pozycja śpiącego. Osobom ciężkim potrzebny jest twardy materac na łóżko. Lateksowy materac na łóżko jest najlepszy dla alergika.