Pasta do lutowania – jakie są rodzaje i gdzie stosować?

Pasta do lutowania - jakie są rodzaje i gdzie stosować?

Lutowanie jest od dawna wypróbowaną metodą łączenia metali. Połączenie będzie trzymało się naprawdę bardzo dobrze, jeśli zostanie wykonane przez użyciu odpowiedniego spoiwa. Alternatywą dla stopu w postaci druty bądź taśmy jest pasta lutownicza.

Jakie są rodzaje pasty lutownicze?

Pasta lutownicza występuje w bardzo różnych rodzajach. Dzięki temu każdy może wybrać pastę odpowiednią zarówno do metody lutowania, jak i metali, które mają być łączone. Pasta lutownicza zaliczana jest do topników średnio aktywnych. Pasta do lutowania ułatwia łączenie metali miękkich.

Pasta do lutowania miedzi jest jednym z rodzajów past do lutowania. Pasta do lutowania miedzi przeznaczona jest do lutowania elementów wykonanych zarówno z miedzi, jak i ze stopów tego metalu. W sprzedaży dostępna jest też pasta lutownicza z cyną. Drobinki cyny, które w swoim składzie zawiera pasta lutownicza z cyną sprawiają, że łącznie metalowych elementów staje się o wiele prostsze.

Gdzie stosowane są pasty lutownicze?

Pasta lutownicza z cyną czy też pasta do lutowania miedzi znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać nie tylko do lutowania miedzianych elementów, ale także cynkowanych, niklowanych i posrebrzanych. Zastosowanie past do lutowania jest bardzo wszechstronne.

Mogą być wykorzystywane przy lutowaniu automatycznym płomieniowym, indukcyjnym i piecowym. Wszystkie dostępne na rynku pasty lutownicze odznaczają się bardzo wysoką jakością, co gwarancją uzyskania naprawdę bardzo wytrzymałego i trwałego połączenia.