Pasty do lutowania miedzi i innych metali

Pasty do lutowania miedzi i innych metali

Lutowanie to znana od dawna i chętnie wykorzystywana także obecnie metoda łączenia rozmaitych metali. Ta metoda łączenia metali stosowana jest zarówno w przemyśle, jak i w warunkach domowych. W procesie lutowania wykorzystuje się nie tylko lutownice, ale także topniki, które oczyszczają powierzchnię łączonych elementów z warstwy tlenków. W miejsce klasycznego topnika w postaci drutu albo taśmy może zostać zastosowana pasta lutownicza.

Jaką wybrać pastę lutowniczą?

Pasta lutownicza występuje na rynku w bardzo różnych rodzajach. Dzięki temu każdy może wybrać pastę dostosowaną do metody lutowania i metali, które mają być łączone. Pasta lutownicza nie bez powodu wykorzystywane jest bardzo często. Pasta do lutowania znacznie bowiem ułatwia proces lutowania.

Producenci past lutowniczych wychodzą naprzeciw potrzebom bardzo różnych grup klientów. W sprzedaży dostępna jest więc pasta lutownicza z cyną oraz pasta do lutowania miedzi. Istotne jest to, że pasta do lutowania miedzi sprawdza się do lutowania miedzi i stopów.

Pasty lutownicze i ich zastosowanie

Pasta lutownicza z cyną jest bardzo wszechstronnym produktem do lutowania. Znajduje zastosowanie w lutowaniu indukcyjnym, piecowym oraz automatycznym lutowaniu płomieniowym. Zarówno pasta lutownicza z cyną, jak i pasta do lutowania miedzi są produktami najwyższej jakości.  Dzięki temu każda oferowana pasta do lutowania gwarantuje wytrzymałe, solidne i trwałe połączenie lutowanych metalowych elementów. Pasta do lutowania dostępna jest w dobrej cenie.